Jaké výhody přináší aukce nemovitostí kupujícím?

S aukcemi nemovitostí se v poslední době setkáváme čím dál častěji. A jsou diskutovaným tématem. Ve společnosti panuje zažitý názor, že aukce je výhodná pouze pro prodávající. Ti totiž díky ní prodají nemovitost za vyšší cenu. Jak k tomu ale přijdou kupující? Je to fér? Rád bych vás v dnešním článku ujistil o opaku. Aukce nemovitostí přináší kupujícím hned několik výhod.

Málo nabídky, mnoho poptávky

V dnešní době často převyšuje poptávka nad nabídkou, především u nemovitostí, které se dají pořídit za běžnou tržní cenu a nespadají do segmentu luxusních či prémiových. Po uvedení takové nemovitosti na trh se často strhne lavina. Zájemci o koupi odpovídají v rozmezí několika minut s žádostí o prohlídku. Je to doslova závod s časem. Automaticky se tak nabízí mnoho otázek – je skutečně první zájemce o koupi tím nejlepším kandidátem, a to i z pohledu pozice prodávajícího? Jak k tomu přijdou ostatní, kteří odpověděli třeba jen o pár minut později? Co když je někdo ochoten nabídnout vyšší cenu, nebo může zaplatit hotově či nabídnout jinou důležitou protiváhu, která je pro kupujícího zásadní? I z toho důvodu se aukce nemovitostí staly tolik oblíbeným nástrojem.

Aukce zajistí, že se dostanete na řadu

Prodat prvnímu zájemci dnes již zkrátka není řešení. Díky aukci získají všichni kupující rovné šance a možnost se vůbec o nemovitost ucházet. Celý proces prodeje se o pár dní pozdrží, jelikož je prohlídka nemovitosti umožněna všem prověřeným zájemcům. Po prohlídkách obdrží vážní zájemci možnost vložit skrze naše webové stránky do konkrétního data svou konečnou nabídku.

Nerozhoduje vždy nejvyšší cena

Původní nabídková cena je známá a kupující si mohou v klidu promyslet, kolik za nemovitost nabídnou – ovšem jak směrem nahoru, tak směrem dolů! Až poté, co je aukce finálně ukončena, si lze v interním systému detaily nabídek zobrazit. Teprve v tuto chvíli si majitel svého kupujícího vybírá a vězte, že nerozhoduje pouze nejvyšší cena. Pro někoho je důležitější než výše ceny rychlost prodeje či finanční hotovost, pro jiného například to, jak bude nový majitel s nemovitostí nakládat. V naší praxi máme mnoho příkladů, kdy se prodejci pro jiné kandidáty než ty s nejvyšší nabídkou rozhodli.

Martin Štrojsa
K nemovitostem a podnikání obecně mám velmi blízký vztah už od svého dětství. K této práci mě inspirovala kariéra mého otce, který je v oblasti vedení lidí a své vlastní realitní praxi velmi úspěšný. Toto povolání je pro mě zároveň mým největším koníčkem, spokojený klient zase mou nejvyšší prioritou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *