Prodej nemovitosti v zimě má své výhody

V průběhu zimních měsíců mnoho prodejců odkládá prodej své nemovitosti. Domnívají se, že hezčí počasí naláká více zájemců, že prodají rychleji, či za lepší cenu. Není tomu tak, což potvrzují i naše dlouhodobé statistiky a zdárně dokončené obchody v zimním období.

Lidé potřebují bydlet neustále. A kdo hledá nový domov, hledá ho i během mrazivých dní. Sepsal jsem proto pro vás výhody, které naopak prodej nemovitosti v zimě přináší.

1. Nebudete mít konkurenci

Jak jsem psal již v úvodu, hodně prodávajících odkládá prodej bytu či domu na jaro. Díky tomu je ve veřejné nabídce méně nemovitostí a vy tak máte větší šanci, že si kupující vyberou právě tu vaši! Ceny nemovitostí dosahují svého vrcholu, byl zpřísněn trh s hypotékami a kupující, kteří na úvěr za nových podmínek stále dosáhnou si tak mohou v klidu vybírat.

2. Prodáte za vyšší cenu

Čím menší je nabídka a vyšší poptávka, tím vyšší jsou ceny. Při velké konkurenci se naopak ceny nabídek snižují. To je zákon trhu a pro vás fakt, který hraje ve váš prospěch. V zimě je nemovitostí na trhu méně, ale poptávka zůstává stejná. Vy díky tomu máte možnost zvýšit cenu nemovitosti, například pomocí aukce.

3. Najdete seriózní kupce

Lidé, kteří potřebují bydlet, si období nevybírají. Nemají možnost nákup nemovitosti odkládat, i když je čeká období předvánočního shonu a svátečních dní. V zimě tak častěji narazíte na solidní zájemce, kteří mají o nemovitost opravdový zájem a řeší urgentně svou bytovou situaci. Mnohdy mají i předschválenou půjčku či hypotéku. V průběhu roku můžete naopak častěji narazit na „bytové turisty“, kteří chodí na prohlídky bez skutečné potřeby.

4. Vánoční atmosféra a kouzlo domova

Mnoho prodávajících se domnívá, že jejich nemovitost bude vypadat na fotografiích lépe na pozadí slunečného počasí, zelené trávy a probouzející se přírody. Už jste ale viděli, jak se dá kouzlit s vánoční výzdobou? Za pomoci našeho profesionálního fotografa bude z fotografií sálat útulná domácí atmosféra.

5. Investice na konci roku ve váš prospěch

S koncem roku jsou úzce spojené finance. Každý, kdo někdy podnikal, to zná. Vše je potřeba dát do pořádku, vyrovnat příjmy a náklady. Z důvodu daňové optimalizace mnoho firem i jednotlivců na konci roku investuje peníze, často i do nemovitostí. A to je další příležitost právě pro vás!

6. Máte to bez práce

Příprava nemovitosti k prodeji je důležitou součástí celého procesu prodeje. V zimě ale rozhodně nebudete muset řešit neposekanou trávu či celkovou úpravu zahrady pro účely focení. V klidu se budete věnovat pouze úklidu a interiérům, které tak jako tak před Vánoci všichni řešíme.

7. Vše jde mnohem rychleji

Méně nabídek na trhu, méně práce pro banky a hypoteční makléře. Kupující zase nemají možnost objíždět další a další nemovitosti, které by si ještě před podpisem smlouvy raději prohlédli… Menší výběr jim tak urychlí proces rozhodování.

8. Jistota, že vše správně funguje

Kupující v průběhu jarních a letních měsíců často řeší technické parametry domu a chtějí mít jistotu, že například izolace a vytápění fungují tak jak mají. V zimě se o tom mohou přesvědčit na vlastní kůži, když útulné a vyhřáté obydlí navštíví.

9. Je o vás skvěle postaráno

V zimě, kdy lidé méně prodávají nemovitosti, mají všichni ti, kdo se o vás budou starat, více času. Nejen váš realitní makléř, ale také home stager, fotograf, asistent, právník či odhadce… O to rychleji celým procesem projdete a vše poběží jako na drátkách.

10. V zimě lidé tráví na internetu více času

Ti, kdo chtějí skutečně koupit nemovitost, kontrolují nabídky na internetu téměř každý den a v zimě o to více. Za nevlídného počasí všichni raději trávíme čas v teple našich domovů a věnujeme se činnostem, které za slunečných dní přesouváme do pozadí. V případě, že budete mít krásnou online prezentaci, značně tím zvýšíte poptávku po své nemovitosti!

Nyní jste si přečetli všechny výhody prodeje nemovitosti v zimě. Jdete do toho? Pokud hledáte spolehlivého partnera, který vás celým procesem bezpečně provede, neváhejte se na mě obrátit!

 

Martin Štrojsa
K nemovitostem a podnikání obecně mám velmi blízký vztah už od svého dětství. K této práci mě inspirovala kariéra mého otce, který je v oblasti vedení lidí a své vlastní realitní praxi velmi úspěšný. Toto povolání je pro mě zároveň mým největším koníčkem, spokojený klient zase mou nejvyšší prioritou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *